‘Doorpakken voor veilig verkeer in Ermelo’

ERMELO – De eerste mobiele flitspaal van de gemeente Ermelo is vrijdag 6 februari geplaatst op de Harderwijkerweg. Zowel wethouder Ronald van Veen als raadslid Iwan van den Broek (CU Ermelo) waren aanwezig bij het plaatsen van de flitspaal. De gemeente wil met deze nieuwe flitsers automobilisten bewuster maken van hun snelheid. De paal controleert op de gereden snelheid en staat de komende tijd afwisselend op twee locaties in het dorp. 

Van den Broek stelde eind 2024 vragen aan het college over de verplaatsbare flitspaal, die al wel in andere gemeenten op de Noord-Veluwe stond, maar nog niet in Ermelo. Van Veen: ,,Na onderzoek en afstemming met het Ministerie van Justitie is nu bepaald waar de flexflitser in Ermelo komt te staan. Eerst op de Harderwijkerweg en daarna op de Hamburgerweg.’’ Wethouder Ronald van Veen benadrukt dat de inzet van de flexflitser hard nodig is. ,,In 2025 hebben we samen met inwoners en organisaties veel gedaan aan de veiligheid op straat.’’ Zo werden er een jaar geleden nog twee Snelheidsdisplays geplaatst op de Horsterweg en Hamburgerweg. En in juli werd een zogenaamde spaarpaal geplaatst op de Ericalaan. Ook werden er snelheidsverlagende campagnes en gratis fietslampcontroles uitgevoerd.

Focus Flitser

Wethouder van Veen: ,,Dat was al een succes, maar we zijn er nog niet. Dus nu pakken we door met de flexflitser. Structurele aandacht voor snelheid en veilig gedrag blijft nodig. Deze flexflitser helpt ons om de snelheid echt verder omlaag te brengen. Het doel is simpel: we willen dat iedereen in Ermelo veilig aan het verkeer kan deelnemen. In de toekomst komt er ook nog een focus flitser om mobiele telefoongebruik tijdens autorijden aan te pakken.’’