Wegwerkzaamheden Leuvenumseweg
Rekening houden met extra reistijd
ERMELO - Van 1 juni tot en met 31 juli werkt de provincie Gelderland aan de Leuvenumseweg (N302). Er komt nieuw asfalt en de weg wordt veiliger gemaakt. Door de werkzaamheden zijn de N302 en de N796 op verschillende plekken afgesloten. Gele borden langs de weg geven de precieze routes aan. Houd rekening houden met extra reistijd. De werkzaamheden zorgen voor extra verkeer in Ermelo. De gemeente neemt maatregelen om de woonwijken rustig en veilig te houden.
De provincie voert groot onderhoud uit aan het asfalt. Ook maken ze de weg veiliger en overzichtelijker. Dit zijn de belangrijkste plannen: Er komen speciale vluchtheuvels in het midden van de weg. Daardoor kunnen fietsers en voetgangers straks veiliger oversteken; Bij de oversteek op de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg krijgen fietsers voorrang; De weg wordt zo aangepast dat automobilisten minder snel te hard kunnen rijden. Het verkeer wordt omgeleid.
Afsluiting
Door de werkzaamheden zijn de volgende wegen dicht: van 1 juni tot en met 31 juli is de N302 afgesloten tussen Harderwijk en de rotonde nabij de J.P. Sandbergweg. Sonnevanck blijft bereikbaar. De provincie werkt hier in twee fases. Eerst gaat het stuk tussen Sonnevanck en de N796 dicht. Daarna het stuk tussen Sonnevanck en Harderwijk. Om de dorpskern van Ermelo te ontlasten en de woonwijken veilig te houden, wordt de N796 van 1 juni tot en met 31 juli afgesloten voor doorgaand verkeer. Hiermee wordt voorkomen dat grote hoeveelheden verkeer als sluiproute door het dorp rijden. Door deze afsluitingen verwachten men veel extra verkeer op de Harderwijkerweg en de Putterweg. Verkeer tussen Harderwijk en Apeldoorn wordt omgeleid via de snelweg (A28 en A50). Gele borden langs de weg geven de precieze routes aan. Houd rekening houden met extra reistijd.
Maatregelen in de wijken
Om de woonwijken leefbaar te houden en sluipverkeer te voorkomen, gelden de volgende maatregelen: Afsluiting Jacob Catslaan en Reviuslaan, deze straten zijn ter hoogte van de Leuvenumseweg tijdelijk dicht voor auto’s en motoren. Dit zorgt ervoor dat de wijken veilig en rustig blijven voor de bewoners. De omleidingsroute voor fietsers gaat over de Jacob Catslaan. Door de afsluiting kunnen zij gebruikmaken van een rustige en veilige fietsroute. De bedrijven aan de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg, Leuvenumseweg en in Leuvenum blijven bereikbaar. Tot 17 juni loopt de route via Speuld. Staverden en Leuveneum. Vanaf 17 juni is de Jhr. Dr. C.J. Sandbergweg voor bestemmingsverkeer weer bereikbaar vanaf de rotonde nabij de N796.
Openbaar Vervoer
De bussen van lijn 104 en 206 rijden in juni en juli via Ermelo. Sommige haltes in Harderwijk vervallen, maar de bussen stoppen op de route door Ermelo. Kijk voor de actuele route en tijden op de website van Rrreis (https://www.rrreis.nl/)
- Details
- Geschreven door Redactie
- Categorie: Actueel
- Gepubliceerd: 19 mei 2026