Heel veel geverfde paaltjes

ERMELO - Vrijdag hebben veel leerlingen van de verschillende basisscholen in Ermelo zich ingezet voor NL Doet. NL Doet is de jaarlijkse vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. Met de actie NLDoet wil het Oranje Fonds laten zien hoe belangrijk actieve burgers zijn voor de maatschappij en hoe leuk vrijwilligerswerk is.

Als zelfs leden van de Koninklijke familie de handen uit de mouwen steken om vrijwilligerswerk te doen, kan eigenlijk niemand achterblijven. De Koninklijke familie, waar onder prinses Beatrix, was bij woon- en zorgcentrum Norschoten in Barneveld. Leerlingen van groep 6 van de Beatrixschool hebben zich ingezet voor de bewoners van zorgcentrum De Dillenburg. Daar hebben ze met de ouderen allerlei spelletjes gedaan. Groep 5 van deze school is zwerfafval gaan verzamelen in de buurt. Leerlingen van groep7 en 8 deden dit jaar niet mee, zij liepen afgelopen woensdag mee met het Lopen voor Waterproject.

Schoolpleinklussen

Ook leerlingen van de Julianaschool hebben meegedaan aan de vrijwilligersactie. Alle gezinnen hadden een paaltje mee naar huis gekregen en die moesten vrijdag mooi geschilderd weer ingeleverd worden. Uiteindelijk werden er ruim 150 paaltjes ingeleverd, die gebruikt gaan worden om het schoolterrein af te zetten. Wethouder Laurens Klappe had de eer om het mooiste paaltje aan te wijzen.. Klappe: ,,Ik wist niet dat er zoveel paaltjes waren en dat de kinderen zo creatief waren. Moet je zien hoe mooi.’’ Juf Wilma van de Krol vulde aan dat ook ouders flink hadden geholpen. Na lang zoeken koos de wethouder voor het paaltje van Mariëlle uit groep 4. Naast de eigen leerlingen werd de Julianaschool ook flink geholpen door leerlingen van 2e jaar VMBO van Christelijk College Groevenbeek. Zij hielpen met het verven van het fietsenhok, de lijnen op het schoolplein werden weer geverfd en zo nog meer van dat soort ‘opfrisklussen’. Ook de ouders en 3 leerlingen van Landstede staken de handen uit de mouwen. Het schoolplein ziet er na deze actieve dag, weer tip-top uit.