Ermeloërs moeten hard werken voor winst

ERMELO - EFC’58 speelt in Uddel de frustratie van zich af en verslaat Prins Bernhard met 1-3. De mannen van hoofdtrainer Paul Hartenberg waren erop gebrand na een aantal nederlagen weer een goed resultaat te boeken en lieten vanaf de aftrap zien er vol voor te gaan.

Erwin Westerbroek was met een schitterende volley dicht bij de 0-1 maar Prins Bernhard keeper Mark van Asselt tikte de bal al even fraai uit de kruising. Na 20 minuten het spel gedomineerd te hebben, was Herbert van den Ham dichtbij een doelpunt maar kwam, uit de harde voorzet van Andrew Schuur een teenlengte tekort. Prins Bernhard kwam daarna een fase beter in de wedstrijd en zag Wilco Pul een kans verprutsen. Een paar minuten later was het wel raak voor de thuisploeg. Arjen Koetsier kon bij de tweede paal de bal binnenkoppen waar EFC’58 speler Vincent van der Heide en keeper Alex Lubbersen er allebei niet goed uit kwamen. Een voorsprong voor de thuisploeg. EFC’58 was de eerste helft dan weliswaar de betere ploeg maar ging teleurgesteld rusten met een 1-0 achterstand op het scorebord.

Verdiende zege

De tweede helft ging EFC’58 onverdroten verder maar Eelco Daemen had het vizier, uit een mooie voorzet van Fred van de Loo nog niet op scherp staan. Vijf minuten na rust was het dan wel gelijk met een goede goal van Herbert van den Ham die wederom met het hoofd scoorde 1-1. Nog geen minuut later kreeg Eelco Daemen wederom een grote kans die gemist werd en opnieuw was Fred van de Loo de aangever. De kans missen was moeilijker dan maken maar uiteindelijk werd het met nog een half uur te gaan toch 1-2 voor de gasten uit Ermelo. Een sublieme steekpass van Eelco Daemen op Erwin Westerbroek, die niet zelfzuchtig was en de bal op spits Fred van de Loo wilde spelen. Een goal leek in de maak maar de bal werd door een verdediger van Prins Bernhard ongelukkig van richting veranderd waardoor hij zijn eigen keeper kansloos liet. EFC’58 gooide de wedstrijd met nog ruim tien minuten te spelen op slot door een fraaie goal van Eelco Daemen na uitstekend terugleggen van de ingevallen Joey Schuur. De ploeg had daarvoor al zoveel kansen gehad maar verzuimde te scoren. Al met al een dik verdiende zege voor EFC’58 dat met de drie punten weer een plekje is gestegen.