DVS'33 tweede in VeluweCup
DOVO neemt beker mee naar Veenendaal
ERMELO - DVS'33 Ermelo bereikte vorige week door een nipte zege op SDC Putten (0-1) de finale van de Veluwe Cup. Daarin trof de Topklasser DOVO, dat te sterk was voor SDV Barneveld. Deze wedstrijd werd gisteren gespeeld op De Putter Eng in Putten.
Voetballend lieten de Ermeloërs het beter spel zien, maar de Veenendaalse Hoofdklasser was gevaarlijker in de eerste helft en maakte daar het verschil. Hoewel DVS goed combineerde, kreeg het in het eerste kwartier niet meer mogelijkheden dan de Hoofdklasser.
Regie
DOVO meldde zich met een aantal kansen. Zo kon Jan Struijk in de 17e minuut vrij op DVS’33 doelman Paul Eppink afgaan en maakte de Veenendaler 0-1. Ploeggenoot Edmund Mijnheer kopte even later uit een hoekschop net naast. DOVO kreeg in de 33e minuut weer een enorme kans na balverlies van de Ermeloërs. Joshua Patrick kon na een goede kapbeweging van dichtbij uithalen, maar Paul Eppink had goed zicht op de inzet. Even kreeg DVS’33 de regie terug want Okan Soykan pakte de voorzet van Ali Akla prima aan, maar de volley ging net naast. Keeper Eppink, die een goede wedstrijd speelde, wist vervolgens de schade te beperken door een aanval van Patrick te stoppen. Echter kort daarna wist Veenendaler Struijk de bal door te passen naar ploeggenoot Leon Toonen die de aanval kon afronden met een goal.
Overtreding
De geelzwarten kwamen in de tweede helft wel tot een kopbal van Ali Akla, een schot van David van de Groep en een poging van Hayri Pinarci. Maar tot scoren kwamen ze niet. Het laatste kwartier ging in met een gedwongen wissel van Kevin Westmaas, zodat de roodwitten na een pittige overtreding toch met elf man kon blijven spelen. In dat kwartier werd de druk op de Veenendaalse defensie nog groter. Vlak voor het eindsignaal moest doelman Bohdi Prinssen nog flink aan de bak. Hij wist de kopbal van Christian van de Kamp uit de bovenhoek te halen, maar vijf minuten stond Ali Akla tegenover hem met een penalty. Akla scoorde niet rechtstreeks, maar in de rebound kon hij scoren. Dit doelpunt werd echter afgekeurd, zodat de finale een 0-2 overwinning voor DOVO opleverde en daarmee ook de toernooiwinst. DVS’33 Ermelo moest met een tweede plaats genoegen nemen.
- Details
- Geschreven door redactie
- Categorie: Sport
- Gepubliceerd: 16 augustus 2015