Prins gevierde man

ERMELO - In wat misschien wel de beste wedstrijd van EFC’58 tot nog toe in dit seizoen was, won de ploeg van trainer Paul Hartenberg met maar liefst 2-5 uit van AGOVV. Als het niet de beste wedstrijd was, dan waren het toch zeker de vijf mooiste doelpunten van dit seizoen waar Erik Prins met een hattrick de gevierde man was.

Het begon in de derde minuut met een hachelijk moment voor het doel van EFC’58 toen er een misverstand leek tussen keeper Alex Lubbersen met zijn verdediger, maar het liep goed af en de Ermeloërs waren direct klaarwakker. AGOVV was in de beginfase de sterkste ploeg, spelers waren technisch en behendig aan de bal en de thuisploeg liet, onder aanvoering van Niels van Geerenstein een aantal fraaie combinaties zien. Toch was EFC dicht bij een goal toen Paul van Prehn, die later in de wedstrijd nog van zich zou laten horen uit een snelle uitval rakelings over schoot. EFC gooide na 20 minuten spelen alle schroom van zich af en zette druk naar voren. AGOVV wist niet hoe hier mee om te gaan en daar profiteerde EFC’58 van. Uit een werkelijk schitterende voorzet van Andrew Schuur kopte Prins voortreffelijk binnen 0-1.

Onnodig balverlies

De thuisploeg schakelde weer een tandje bij en liet zien over uitstekende voetballers te beschikken. Onnodig balverlies bij een duel aan EFC zijde op het middenveld was de oorzaak van de gelijkmaker. Het was opnieuw de slimme Geerenstein die de bal uitstekend inspeelde op Jordy Noya die door het centrum glipte, op Alex Lubbersen afging en het schitterend afrondde waarmee de stand weer gelijk was. EFC had het na de gelijkmaker eventjes wat moeilijk en was ook niet even zuiver in de passing. Het resulteerde, na een verkeerde bal van Ger Jan Visser in een grote kans maar keeper Lubbersen redde en in de rebound schoot Geerenstein hoog over. Onoplettendheid bij het snel nemen van een vrije schop door AGOVV bezorgde de thuisclub bijna de voorsprong, de inzet ging rakelings naast.

Geel

De wedstrijd werd, met wat overtredingen ook wat pittiger maar scheidsrechter Krelleman, die tot dan toe uitstekend floot had er goed het oog in. Hij trok geel voor Roeland Linthorst na een flinke overtreding op Paul van Prehn, de vrije schop leverde niets op. Een paar minuten later was het wel raak voor EFC'58. Bij een aanval uit het boekje schoot Van Prehn op de paal maar kwam de bal bij Schuur die koeltjes en doeltreffende de bal in de korte hoek speelde. Een bal die, snel genomen vaak hoog over vliegt maar deze was met een ‘timmermansoog’ genomen en vloog fraai binnen. EFC hield knap stand en wist de voorsprong tot de rust vast te houden.

Voorsprong

In de tweede helft waren de ploegen lange tijd behoorlijk aan elkaar gewaagd en was het voor de toeschouwers genieten. De thuisploeg kreeg een vrije schop te nemen en kwam daaruit wederom op gelijke hoogte. Keeper Lubbersen zag er daar niet goed uit want de bal, genomen door Stefan Derksen kwam, langs de muur in zijn hoek. De bal leek derhalve houdbaar maar ging onder de keeper door waarmee de stand, in de 56e minuut weer gelijk was. AGOVV dacht door te drukken maar kwam bedrogen uit want het was opnieuw EFC dat weer op voorsprong kwam. En weer was de voorzet van Schuur die bij de tweede paal Prins vond die uitstekend binnenkopte en met zijn tweede goal in de 60e minuut EFC’58 weer aan de leiding bracht.

Drie minuten later was het zelfs 2-4 voor EFC’58 toen Prins opnieuw met een kopbal het doel trof. Ger Jan Visser, die een uitstekende wedstrijd speelde gaf de voorzet op maat en Prins kopte raak. Diezelfde Ger Jan Visser kreeg terecht zijn tweede gele kaart en moest dus met rood vertrekken zodat EFC met nog twintig minuten op de klok met 10 man verder moest. AGOVV wisselde nog, maar werd ook met de minuut wanhopiger en dus onzorgvuldig in de afronding. Bij EFC werd Bas Eijssens gewisseld, voor hem kwam Xanthus de Velde Harsenhorst binnen de lijnen. Eelco Daemen kwam in de ploeg voor de man van de hattrick Prins. Even later had scheidsrechter Krelleman een strafschop moeten geven toen Paul van Prehn binnen de 16 meter onderuit werd gehaald, maar de scheidsrechter verzuimde de bal op de stip te leggen. Even later nam Paul van Prehn op schitterende wijze wraak door het doelpunt van de maand te maken. Bij een uitval kreeg hij de bal goed aangespeeld en stiftte de bal, rand strafschopgebied werkelijk fabuleus over de keeper van AGOVV heen en bracht daarmee de eindstand op 2-5. EFC klom hiermee naar de derde plaats op de ranglijst.