Goed voetbal levert zes doelpunten op

ERMELO – DVS’33 Ermelo reisde vandaag voor de tweede keer dit seizoen af naar sportpark Panhuis in Veenendaal. Na een toernooi in augustus, ging het vandaag echt om de punten. Na een fanatieke pot voetbal van beide ploegen, werden de punten uiteindelijk toch nog verdeeld.

Tijdens het Vallei en Rijntoernooi speelden de beide ploegen niet tegen elkaar, maar ze kwamen elkaar in de historie zeven keer tegen. Vandaag stonden de ploegen voor het eerst dit seizoen officieel tegenover elkaar. Na een minuut stilte vanwege de slachtoffers van de aanslagen in Parijs, begon DVS’33 Ermelo direct met een aanval. Kay Velda schoot met een afstandschot de bal in de touwen van het Veenendaalse doel. Doelman Sven Tabrima had het nakijken: 0-1. Het tempo bij beide ploegen bleef hoog, maar ze werden niet echt gevaarlijk. Na zo’n twintig minuten kreeg GVVV en kans, maar deze werd niet benut. Dat deed Mike Ahrens enkele minuten later ook niet, hij schoot de bal in het zijnet. In de dertigste minuut werd de counter van DVS'33 Ermelo niet goed uitgespeeld en GVVV deed vervolgens hetzelfde. Het spel gaat op en neer met enkele kansen van beide ploegen. In de 32e minuut kopte Dennis van Meegdenburg de bal op het doel, maar Paul Eppink pakte de bal klemvast. Geen gevaar. Zo’n tien minuten later kopte ‘good old’ Van Meegdenburg de bal weer op het doel. Deze keer in de verre hoek en daar kan Eppink niet bij. ‘Opa’ van Meegdenburg (41 jaar!) zet GVVV op 1-1. Hij is hiermee de oudste doelpuntenmaker in de Topklasse. Tijd voor rust.

Volop kansen

Na de rust heeft GVVV een oppepper gekregen en gaat vol in de aanval. Daar hebben de Ermeloërs van Roeland ten Berge in eerste instantie geen antwoord op en laten zich onder druk zetten. Na een kwartier wordt DVS’33 Ermelo toch nog gevaarlijk als Mike Ahrens een kopkans krijgt bij de eerste paal. Helaas gaat de bal naast het doel. Op een vervelende manier werd twee minuten daarna Ali Akla door Laurens van der Voort onderuit gehaald waarvoor scheidsrechter Gerritsen hem een gele kaart gaf. Terecht. Daarna krijgen Van Meegdenburg van GVVV en Basil Camara beiden ook geel van de overigens goed fluitende scheidsrechter. De Veenendalers van interim-coach John de Wolf blijven de overhand houden en dit leverde in de 73e minuut een doelpunt op. Danny de Leeuw maakt de 2-1. Vijf minuten later legt Ali Alkla met een geweldig afstandsschot de bal in het doel van Taberima. 2-2. Toch lukt het de Ermeloërs de wedstrijd naar hun hand te zetten en dit resulteerde in een knappe actie van Mike Ahrens die uit een scrimmage het derde Ermelose doelpunt maakt. 2-3. Lang kunnen de Ermeloërs niet van de voorsprong genieten want vrijwel direct zet Olivier Pilon de stand op 3-3. In een van de laatste minuten zorgde Mike Ahrens nog voor een ingehouden adem bij het Ermelose publiek, maar de bal gaat rakelings langs het doel. Ook de laatste minuten blift het spannend als zowel DVS’33 Ermelo als GVVV nog enkele goede kansen krijgen. Het leverde echter geen doelpunten meer op. De punten werden uiteindelijk verdeeld. GVVV blijft na deze wedstrijd voorlaatste in de stand van de Topklasse, DVS’33 staat op de elfde plaats. Volgende week is er weer een bekerronde en daarna ontvangt DVS’33 Ermelo HHC uit Hardenberg.