Ermeloërs sluiten jaar af met gelijkspel

ERMELO - DVS’33 Ermelo en Jong Volendam hebben de, vooral Ermelose toeschouwers, een leuke pot voetbal voorgeschoteld waarbij slechts één ingrediënt ontbrak: doelpunten. De eerste helft was voor Volendam terwijl DVS’33 Ermelo de tweede helft op punten won, maar nog blij mocht zijn dat het afstandsschot van aanvoerder Rodney Smorenberg in de 92e minuut de deklat raakte.

DVS’33 Ermelo begon met Hayri Pinarci op de bank en Joran Pot in de basis afwachtend. De jonge Volendammers waren dynamisch met veel lopende spelers. Met name de rechterkant van DVS’33 Ermelo, met Roald de Vries en Kay Velda, wisten soms niet waar ze lopen moesten. Toch waren het de Ermeloërs die in de tiende minuut een reuzenkans kregen toen de eerste, goed opgezette breipartij, Joran Pot opeens volledig vrij voor keeper Michaelis zette. Pot, vanuit de rechterkant, wist de bal echter niet achter de doelman te krijgen. DVS’33 Ermelo werd daarna teruggedrukt en de eerste kansen van Volendam werden een feit, maar konden doelman Daan Huiskamp niet in problemen brengen. Dat gebeurde wel in de 26e minuut toen de spits van Volendam Huiskamp versloeg maar de bal tergend langzaam via de paal het veld weer in kwam. Een corner van Roald de Vries leek ver af te zwaaien, maar het bleek een bewuste keuze. Velda kon ver achter vijandelijk doel de bal in één keer op de pantoffel nemen, maar het schot werd gesmoord in een kluwen van spelers.

Slacht

De ploeg van Roeland ten Berge begon de tweede helft meteen op de helft van Jong Volendam. Het leek een kwestie van tijd voordat de Ermeloërs de score zouden openen want met name Benjamin Roemeon kreeg een aantal mogelijkheden. In de 58e minuut werd hij na een aanval over veel schijven, door Maurice Ruiter alleen voor de doelman gezet. De 200 meegereisde supporters stonden al op de banken toen Roemeon de bal tot hun ontzetting het stadion uit joeg. Uitblinker Joran Pot aan DVS-zijde, bouwde meer prachtige aanvallen op, maar de finishing touch ontbrak. Volendam scoorde nog wel een kwartier voor tijd, maar die treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Het laatste kwartier leken de Volendammers rijp voor de slacht, maar ook met invaller Panarci voor de jarige Heus, lukte het niet om de laatste wedstrijd voor de winterstop in winst om te zetten. In de 92e minuut was het zelfs nog even billenknijpen toen de 18- jarige aanvoerder van Jong Volendam, Smorenberg, de bal van 30 meter nog op de lat schoot. Gelukkig bleef een onterechte nederlaag DVS’33 Ermelo bespaard.