Romeinse legionairs brengen geschiedenis tot leven

Romeins, klein festijn op het Molenaarsplein
ERMELO – Op 8 juni komen de Romeinse legionairs weer naar Ermelo. Geen 5000 zoals tweeduizend jaar geleden, maar op het Molenaarsplein zullen de Romeinse soldaten die dag hun kamp opslaan. Ontdek de geheimen van de Ermelose marskampen en bezoek de tentoonstelling in museum Het Pakhuis. Op deze dag is de museum-entree gratis.
Romeinse legionairs brengen de geschiedenis tot leven. Ook zijn er ambachtslieden. Bekijk de demonstraties en doe mee met de vele andere activiteiten. Beleef zelf hoe het is om een Romein te zijn. Uiteraard kan jong en oud een Romeinse helmen passen en met schild klaar staan voor een uniek fotomoment.
Manschappen
De Romeinse marskampen boden een of meerdere keren plaats aan een compleet legioen. Archeologen ontdekten de aarden wal van bijna een meter hoog en een V-vormige gracht van 1,5 meter diep. Bovenop de wal stonden kruislings verbonden palen. Binnenin stonden honderden tenten in keurige rijen. Tijdens onderzoeken zijn sporen van broodovens teruggevonden. Het aanleggen van een kamp was een strak georganiseerde activiteit. Als de manschappen aankwamen wisten ze precies wat ze moesten doen. Wil jij weten wat ze deden? Bezoek de tentoonstelling in Het Pakhuis en het Romeins, klein festijn op 8 juni van 11.00 tot 16.00 uur.
- Details
- Geschreven door redactie
- Categorie: Vrijetijd
- Gepubliceerd: 20 mei 2024