Dertien horecaondernemers doen mee

ERMELO - Na jaren van afwezigheid komt Horeca Ermelo terug met een livemuziekfestival in Ermelo onder de naam Rondje Ermelo. In dertien horecagelegenheden zal op vrijdag 22 mei live muziek te horen zijn. Het concept is in principe hetzelfde gebleven; maar wel in een nieuw jasje.

,,Dat is Rondje Ermelo, 13 podia Live Muziek geworden en daar zijn we best wel trots op,” aldus Robert Jonker(Dorpskamer) die samen met Erik Last (Kletskop), Jan-Andries van Bentum (De Schout van Ermel), Marco van Dijk (Café De Molenaer) en Joost Bleijie (Centrummanagement Ermelo) het evenement organiseert. ,,Een mooi muziekevenement heeft eigenlijk altijd bij Ermelo gehoord. Op stap in Ermelo kan natuurlijk ieder weekend, echter tijdens Rondje Ermelo willen we ook zeker de doelgroepen bereiken die niet meer ieder weekend op stap gaan. Naast de live muziek moet Rondje Ermelo staan voor gezelligheid, sfeer en mensen van vroeger weer ontmoeten. Als we de reacties moeten geloven wordt het dit jaar een ouderwetse drukte van jewelste. Heel veel mensen, juist ook van de oudere doelgroepen, reageren enthousiast als ze horen dat Rondje Ermelo gaat plaatsvinden.”

Bands

,,Iedere deelnemer heeft een band gekozen die het best bij zijn gelegenheid past," aldus Jonker. ,,Er is dus voor elk wat wils.” Ook de rondrijdende bussen die de bezoekers van de ene naar de andere horecagelegenheid brengt, zijn er weer. ,,Dat is ook geen overbodige luxe,” zo glimlacht Jonker, ,,want Café De Vos in Horst doet mee, maar ook het Zomernest en café De Hazeburg aan de andere kant van het dorp. Bezoekers hoeven die afstanden dus niet te lopen maar kunnen op de bus stappen.” Dit vervoer is net als de entree natuurlijk gratis. Ook komen er, net als een aantal jaren terug, gezamenlijke munten waarmee de bezoekers in alle deelnemende gelegenheden kunnen betalen. ,,Geen gedoe dus, maar lekker makkelijk. Zodoende kan er nog meer van het evenement en van de livemuziek genoten worden.”

De komende weken zal Ermelo van Nu de verschillende locaties uitlichten en zal er meer bekend worden gemaakt over de bands die gaan optreden. De organisatie maakt ook gebruik van een speciaal Facebook account waar alle nieuwtjes op genoemd worden en er zullen de nodige LIKE-acties voorbijkomen waarbij consumptiemunten te winnen zijn. ,,Wat we al wel kunnen verklappen is dat het een bijzondere editie zal worden,” zegt Erik Last. ,,Met z’n allen willen we Ermelo gezellig en bruisend houden. Te beginnen op 22 mei dus!”