’t Speuldje, meer dan een snackbar

ERMELO – Als je als ondernemer je cafetaria tot het hoogste kunt brengen, in dit geval: beste cafetaria van Nederland, dan doe je het goed. Als je dit twee maal achter elkaar lukt, dan ben je echt goed. Maar wat als je voor de derde maal op rij wéér Cafetaria van het Jaar wordt? Het overkwam Evelien en Isabel van den Broek deze week.

Het is vandaag een en al vrolijkheid in cafetaria ’t Speuldje. Dat is altijd wel zo, maar vandaag helemaal. Immers, gisteravond hoorden de beide eigenaressen dat hun cafetaria weer uitgeroepen is tot Cafetaria van het Jaar. En dat is natuurlijk een reden voor een feestje. ,,We hebben dan ook vanmorgen met het hele team ontbeten met taart,’’ lacht Isabel van den Broek. Want in haar ogen is deze prijs vooral te danken aan het team. ,,Zonder het enthousiasme van ons team hadden we het ook niet zo ver geschopt,’’ vertelt ze. ,,Eigenlijk,’’ vertelt ze een beetje bezwaard, ‘’ wilden we dit jaar niet eens meedoen aan deze competitie. We hadden immers de afgelopen twee jaar al gewonnen, dus nu mocht een ander wel eens winnen. Maar ja, het is toch ook wel leuk én spannend.’’ Evelien van den Broek vult haar dochter aan: ,,In eerste instantie denk je ‘Nou, leuk, we doen gewoon weer mee en we zien wel. Maar als je ziet dat je tweede staat, dan wordt het toch wel weer spannend.’’

Taart

En gisteravond kregen de ondernemers bericht dat ze niet alleen winnaar waren geworden van de gemeente Ermelo en de provincie Gelderland, maar zelfs van heel Nederland. Isabel van den Broek: ,,We hebben heel erg veel reacties gehad, kaartjes, bloemen en zelfs taart. En dat gaat deze dagen nog wel even door. Maar het is vooral leuk voor ons team, zij hebben er dan ook veel aan gedaan.’’ ,,Hoe leuk is het dat je de hele dag door alleen maar positieve reacties krijgt van klanten?’’ lacht Evelien van den Broek. ,,Dat maakt je ook wel trots, hoor.’’ Niet alleen klanten uit Ermelo en omstreken, maar vanwege deze prijs komen er zelfs klanten vanuit het hele land. ,,Ze rijden dan even om naar Speuld om hier wat te halen. Maar ook mensen uit Ermelo, die anders nooit komen, willen het nu toch wel eens proberen. Fijn toch?’’

Evenementen

Snackbar ’t Speuldje is meer dan alleen een cafetaria. Elke maand wordt er een nieuw patatje van de maand gepresenteerd. ,,Altijd een bijzonder patatje,’’ vertellen de ondernemers. ,,En we bedenken dat met het gehele team, we proberen het dan uit en proeven het met elkaar. En als het lekker én bijzonder is, zetten we een maand lang op de kaart.’’ Daarnaast organiseren ze allerlei evenementen. Zo wordt er geregeld in het cafetaria bierproef- en barbecue-avonden gehouden, maar ook muziekavonden voor het goede doel, pubquiz en bingo. En alsof dit nog niet genoeg is worden er (klompen) wandelingen georganiseerd of activiteiten voor kinderen. In de wintermaanden is ’t Speuldje open van woensdag tot/met zaterdag. In het voorjaar wordt dat weer zes dagen. Maar vooralsnog is het nog volop genieten van winnen van de prijs.