Bedrijvenkring Ermelo viert diamanten jubileum
‘Saamhorigheid, dat is wat we beogen’
ERMELO – Zestig jaar lang behartigt de Bedrijvenkring Ermelo (BKE) de belangen van ondernemers in Ermelo. Wat in 1966 begon als een Fabrikanten Vereniging, groeide uit tot een brede ondernemersorganisatie die zich nadrukkelijk mengt in lokale dossiers als bedrijventerreinen, verkeer en belastingen. Vrijdag 9 oktober wordt het diamanten jubileum gevierd.
Het bedrijfsleven is een belangrijke motor van de Ermelose samenleving. De BKE vertegenwoordigt daarvan al sinds 1966 een belangrijk deel. De vereniging is voortgekomen uit de Fabrikanten Vereniging Ermelo, die destijds een veel beperktere doelgroep bediende. De eerste voorzitter was F.J. Noordenbos, directeur van de N.W. Veluwse Pluimvee Slachterij op Kerkdennen. Het doel was helder: de belangen van handel en industrie in Ermelo en omgeving behartigen. Dat gebeurde al snel niet alleen aan de vergadertafel. De Fabrikanten Vereniging meldde zich bij het college van burgemeester en wethouders met een bezwaarschrift over het volgens de vereniging ontoereikende aanbod aan industrieterrein. Het gemeentebestuur zag dat destijds anders en stelde dat er voldoende industrieterrein beschikbaar was. Mocht daar later behoefte aan ontstaan, dan konden andere gronden worden aangewezen.
Nieuw bedrijventerrein
Zestig jaar later is het onderwerp nog altijd actueel. De BKE schuift nog steeds aan bij de gemeente om de belangen van ondernemers onder de aandacht te brengen. Ruimtelijke ordening, verkeer, energieschaarste, bedrijventerreinen en parkmanagement behoren tot de vaste gespreksonderwerpen. Voorzitter Leo van der Velden ziet daarin een belangrijke rol voor de Bedrijvenkring. ,,Politiek gezien speelt er nogal wat. De BKE heeft een aanzet gegeven voor het realiseren van een bedrijventerrein aan de A28. Het voormalige bestuur heeft het op de agenda gekregen.” Ook de gemeentelijke rioolheffing baart de voorzitter zorgen. Volgens Van der Velden betalen ondernemers door de nieuwe systematiek in de praktijk drie keer voor dezelfde waterstroom: voor de levering, de zuivering en vervolgens opnieuw via de gemeentelijke rioolheffing. Enkele ondernemers dreigen zelfs 200 keer meer te moeten betalen dan zijn collega in Zeewolde.
Collectief smeden
De BKE wil daarom niet alleen individuele knelpunten aankaarten, maar ondernemers nadrukkelijker verenigen. ,,We willen een groter collectief smeden waardoor we gezamenlijk problemen aan kunnen pakken,” zegt Van der Velden. Die gedachte sluit aan bij de bredere koers van de vereniging. Bestuurslid Jiska Wijnen vat het samen: ,,Saamhorigheid, dat is wat we beogen.”
Van belangenbehartiging naar verbinding
Wijnen trad enkele jaren geleden toe tot het bestuur en ziet het jubileum niet alleen als een moment om terug te kijken. Het feest moet volgens haar vooral ondernemers met elkaar verbinden. ,,Het wordt dan ook een gezellige avond om te netwerken.” Die verbinding krijgt gedurende het jaar al op verschillende manieren vorm. Zo organiseert de BKE iedere twee maanden een lunchbijeenkomst bij een van de leden. Ondernemers krijgen daar de gelegenheid om elkaar in een informele sfeer te ontmoeten en kennis te maken met elkaars bedrijf.
Ook buiten de eigen achterban zoekt de BKE de verbinding. Jaarlijks organiseert de vereniging de Bedrijvenroute, waarbij vmbo-leerlingen van Christelijk College Groevenbeek kennismaken met verschillende Ermelose bedrijven. De leerlingen verruilen de schoolbanken voor de praktijkvloer. Dat is volgens Van der Velden meer dan een kennismakingsprogramma. ,,Met het grote tekort aan personeel is dat erg belangrijk.”
Diamanten jubileum
Op vrijdag 9 oktober staat de BKE uitgebreid stil bij het zestigjarig bestaan. Het jubileumfeest is bedoeld voor bestaande leden, maar ook potentiële nieuwe leden zijn welkom. Ondernemers die nog geen lid zijn, kunnen zich dit jaar bovendien nog kosteloos aansluiten.
Van een vereniging die in 1966 begon met de belangen van fabrikanten als belangrijkste doel, is de BKE inmiddels uitgegroeid tot een gesprekspartner van de gemeente én een ontmoetingsplek voor ondernemers. De onderwerpen veranderen door de jaren heen, maar de inzet blijft hetzelfde: ruimte voor ondernemerschap en een sterk bedrijfsleven in Ermelo. Na zestig jaar is de boodschap van de BKE daarmee nog altijd actueel: ondernemers staan sterker wanneer ze zich gezamenlijk laten horen.
Aanmelden kan nog tot en met 3 oktober via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..
- Details
- Geschreven door Natalie Overkamp
- Categorie: ondernemend
- Gepubliceerd: 29 september 2026