Politieke partij wil Blije Bermen

ERMELO – Woensdagmorgen heeft ChristenUnie Ermelo op een deel van de Ericalaan en de Putterweg afval opgeruimd. Een actie die eigenlijk door meerdere mensen zouden moeten worden gevolgd.

,,We zetten ons gezamenlijk in om Ermelo schoon te houden,’’ vertelt raadslid Ronald van Veen. ,,Dat draagt bij aan een betere leefomgeving en werkt uitnodigend voor de gasten die in onze gemeente recreëren. Natuurlijk zouden we liever zien dat iedereen zijn eigen afval netje opruimt, maar dat gebeurt helaas niet altijd.’’ Gelukkig zijn er in de gemeente Ermelo initiatieven als Ermelo Schoon en binnenkort is er op 24 maart de Ermelose afvalopruimdag. Van Veen:,,Het onderwerp leeft dus wel in onze samenleving. Het is mooi om met elkaar bij te dragen aan een schoon Ermelo.’’

Blije Bermen

,,Als ChristenUnie staan we voor een samenleving waarin we samen verantwoordelijkheid dragen, ook voor de natuur. Troep in de bermen staat haaks op waar we voor staan. Het staat lelijk, is niet bepaald een visitekaartje voor onze gasten en het maakt onverschillig. Daarom dus vandaag onze prikactie. Blije bermen, dat is wat we willen! Vandaag pakken we in ieder geval de grote uitvalswegen aan, zoals de Putterweg, de Harderwijkerweg en als het meezit ook de Buitenbrinkweg. Daarnaast werden we getipt over het terrein rond Calluna en de Dirk Staalweg. Genoeg te doen, dus,’’ aldus Dick Tillema. En de schoonmakers kwamen veel tegen in de bermen: blikjes, PET-flesjes, lege kauwgom- en sigarettenpakjes en heel veel plastic. ,,Ik schrik hier best van,’’ vertelt Tillema, kandidaat raadslid voor de ChristenUnie Ermelo. ,,Wel vaker heb ik meegeholpen de Putterweg op te schonen, maar na een paar 100 meter hebben we nu al twee afvalzakken vol. Als ChristenUnie Ermelo zijn wij daarom blij dat de gemeente Ermelo zich aansluit bij de statiegeldalliantie. Dan zullen kleine flesjes en blikjes minder in de Natuur voorkomen.’’

Leefklimaat

En opgeruimde weg is mooi, maar de waarderende blikken van langfietsende inwoners zijn het mooist. Met de woorden ‘Geweldig dat jullie dit doen’, werd de opruimploeg vanochtend vroeg al begroet. ,,Ik vind dat mooi,’’ aldus Van Veen, ,,het is goed dat het zichtbaar is dat we ons inspannen voor ons dorp Ermelo.’’ De gemeente Ermelo stelde de materialen beschikbaar en bij de gemeentewerf kon men ook het opgehaalde afval inleveren. ,,Het is mooi dat de gemeente dit faciliteert. Wij hopen dat meerdere organisaties en inwoners beseffen dat een schone uitstraling bijdraagt aan een beter leefklimaat. Met een uurtje of twee werk, heb je zo een paar straten gedaan,’’ zeggen Tillema en Van Veen.